Архів
Вівторок,
30 грудня 2014 року

№ 147 (19194)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготували Сергій СКОРОБАГАТЬКО

та Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Проблема

Врослий ніготь

Юлія СУЛИК.

1. Ніготь вріс і сталося запалення валика.

2. Зробити неглибокий розпил (жолобок).

3. Змащувати олією, відростити ніготь за межі валика.

4. Правильно стригти: трішки заокруглювати ніготь, але за валиком.

«Кілька днів походила в нових зимових чобітках і відчула, що заболів ніготь на великому пальці, — розповідає подруга. — Взуття нині недешеве, другу пару на зміну придбати не можу, та й ці такі-і-і гарні. Походила ще — біля нігтя з’явився набряк, а тоді запалення. Придивилась — аж ніготь вріс у шкіру!..»

ЛІКАРІ-ОРТОПЕДИ, котрі спеціалізуються на лікуванні захворювань стопи (подіатристи), зазначають: молодих жінок, що звертаються з проблемою врослого нігтя (оніхокриптозу), останнім часом побільшало. І часто-густо винні в цьому модні тенденції та канони краси. Адже бажання мати гарний вигляд спонукає модниць носити вузьке взуття на високих підборах. Тісне й незручне, воно порушує кровообіг, а відтак спричиняє набряки стопи та пальців, травмує нігтьову пластину і шкіру навколо неї. Ще одна причина врослого нігтя — неправильно виконаний педикюр, бо ж «майстрів», котрі нашвидкуруч закінчили курси і заходилися практикувати без належного вміння, нині вистачає. Звісно, зумовити проблему можуть і травми нігтя чи пальця, і великі навантаження на стопу, і запальні та інфекційні процеси (наприклад, грибок), і навіть плоскостопість та клишоногість.

— Одразу застерігаю: якщо ніготь уріс глибоко, нестерпно болить і полегшення не настає, а надто коли вже з’явилося гнійне запалення, — не займайтеся далі самолікуванням, ідіть до спеціаліста, — радить лікар-ортопед Олексій Герасименко. — Розумію, що в селі де там той лікар і який там ніготь, коли городи, худоба і т. ін. Проте здоров’я важливіше і дорожче. Особливо обачними мають бути хворі на цукровий діабет, будь-які порушення кровообігу чи імунної системи. Адже ранка на місці набряку провокує інфікування. А це часто закінчується небезпечними ускладненнями — від запалення м’яких тканин (пароніхії та панарицію) до остеомієліту, коли поширюється на всю стопу і уражує навіть кісткову тканину.

Тепер — просте правило, щоб уникнути негараздів: обрізайте нігті рівно — без куточків та заокруглень. Носіть лише бавовняні шкарпетки (жодної синтетики, якої нині повно) і зручне просторе взуття.

Якщо відчули дискомфорт, лікар радить потримати ноги в теплій ванночці з морською сіллю. А розпарений проблемний ніготь рекомендує не зрізати коротко, бо це призведе до ще більшого вростання, а спилювати, коригуючи напрямок його росту. Для цього пилочкою слід обережно підправити центральну частину пластини (вздовж від кутикули до краю), доки та не стане тонша і м’якша (не перестарайтеся, щоб не спиляти ніготь повністю аж до м’яса!). За кілька днів краї пропилу почнуть стягуватись і пластина припинить тиснути на шкіру. Не забувайте обробляти уражену ділянку антисептиком: хлоргексидином, водним розчином повідон-йоду, йоддицерином. Процедуру слід повторювати, аж доки проблемний ніготь не почне рости правильно, адже через якийсь час він знову може вростати. А от змащувати місце вростання мазями не бажано.

Фахівці пропонують між нігтем і шкірою накладати спеціальні прокладки з бавовни, полімерів, гелів. Приватні клініки радять пластику лазером — мовляв, такий метод і грибок знищує, і нігті «вирівнює», проте й коштує процедура чимало. Дехто примудряється між нігтем і шкірою прилаштувати джґутик із вати чи марлі, щоби край нігтьової пластини не врізався в шкіру. Головне дбати про гігієну ніг регулярно, аби незначні на перший погляд «дрібниці» не перетворити на серйозні проблеми.

Версія для друку          До списку статтей

Усміхнімося!

Мухолапівський лікеро-горілчаний завод попереджує: «Куріння, куріння і тільки куріння небезпечне для вашого здоров’я».

* * *

— Лікарю, мій чоловік заразився непристойною хворобою. Що робити? Що робити?!

— А чому він сам не прийшов?

— Він про це ще не знає.

* * *

У Мухолапівській поліклініці в лікарів два діагнози:

1. «Ну й чого припхався (-лася), якщо ходиш?»

2. «Ой, де ж ви, шановний (-а), раніше були?»

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове