Архів
П’ятниця,
12 грудня 2014 року

№ 140 (19187)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця
  • За рубежем
Крим — під пильною увагою

ЄС готується розширити санкції щодо окупованого півострова.

Докладніше...
З миру по нитці

США. У держбюджеті-2015 передбачена фінансова допомога Україні та кошти на протидію російській агресії в Євразії.

Докладніше...
Від нейтралітету не відмовляються

МОЛДОВА. У Кишиневі відкриється ще один офіс НАТО.

Докладніше...
Геополітичний вибір

ВІРМЕНІЯ. Парламент ратифікував договір про вступ до Євразійського економічного союзу.

Докладніше...
Для попередження загрози

ПОЛЬЩА планує створити власну систему протиповітряної оборони.

Докладніше...
Фатальний політ

ФРАНЦІЯ. Літак ВПС упав на центр допомоги інвалідам.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • 14 грудня - День благодійництва

Вони наближають нашу Перемогу

Олена КОЩЕНКО.

www.telegraf.in.ua

У кожній країні, на жаль, є багато людей, які потребують допомоги. Проте участь держави у соціальній підтримці своїх громадян часто недостатньо дієва. Але, на щастя, світ — не без добрих людей, готових безкорисливо подати руку підтримки навіть зовсім стороннім. Нехай і не завжди ми знаємо їхні імена, та хороша справа проросла в серцях багатьох співвітчизників зернами вдячності…

ЩИРА допомога як вияв милосердя і доброчинності за всіх часів була фундаментом доброти і людяності. Часто вона стає тим «рятувальним кругом», який дає змогу впоратися з непростою ситуацією. Благодійництво є шанованим у світі рухом. Сім років тому в Україні було встановлено офіційне свято — День благодійництва, який щороку припадає на другу неділю грудня.

Окремим його видом є волонтерство — неоплачувана добровільна діяльність на благо інших. У нашій державі цей рух масово зануртував рік тому — ще на київському Євромайдані, який «вогнем і мечем» узялася придушувати влада Януковича. Тоді для підтримки Революції гідності українці різного віку, роду занять і соціального статусу масово взялися допомагати активістам. А пізніше, коли Росія загарбала Крим і окупувала частину українського Донбасу, навчені досвідом Євромайдану волонтери розпочали унікальні за масштабом і форматом акції на підтримку учасників Антитерористичної операції та переселенців.

Фактично âолонтери взяли на себе функції держави із забезпечення армії, Національної гвардії, добровольчих батальйонів і військових госпіталів усім необхідним. Сьогодні це вже очевидно: якби не вони, Україна не змогла б дати таку відсіч ворогові. Бо він напав тоді, коли країна переживала потрясіння, а армія була не те що роззброєна, а й навіть голодна і невдягнена. Звичайно, добровільні помічники не могли озброїти її зенітними комплексами і снарядами, але нагодували і вдягли військових, закупивши каски, бронежилети, берці, балаклави, флісову і термобілизну, маскувальні костюми. Скажімо, волонтери групи «Допомога армії — Рівне» на зібрані земляками кошти запустили потужну виробничу лінію із виготовлення зимових маскувальних халатів. Оснастили бійців АТО приладами нічного бачення, тепловізорами, тактичними окулярами, монокулярами та іншими вельми необхідними у військовій справі речами.

Саме тому в кожній перемозі українських бійців над ворогом на донбаському фронті є величезна заслуга і волонтерів та створених ними благодійних організацій. Імена деяких із них сьогодні вже відомі всій Україні. Це харків’яни Олександр Макаренко і Олександр Доник, кияни Марина Ніколайчук і Роман Голованов, усеукраїнські групи «Допоможи армії!», «Мені НЕ байдуже», «Сузір’я Айдар», «Combat.UA», «Armyhelp.com.ua»… Прикметно, що наших волонтерів уже визнала і влада, навіть залучивши декого з них до роботи у своїх управлінських структурах. Як-от засновник групи «Крила Фенікса» Юрій Бірюков, у серпні призначений радником Президента, тепер бере участь у реформуванні системи забезпечення Міноборони. Водночас великої поваги суспільства гідний і вчинок нашої талановитої співвітчизниці — співачки Насті Приходько. Щойно на Донбасі почалася війна, вона скасувала всі концерти, шоу і присвятила себе волонтерству — їздить Україною і збирає допомогу для бійців АТО. А не гастролює, як дехто, по Москві, запопадливо прий-маючи різного штибу музичні нагороди — самовари та грамофони…

Загалом волонтерство і благодійність сьогодні набули в Україні не бачених досі масштабів. За даними соціологів, понад дві третини громадян бодай чимось допомагають бійцям та переселенцям. Одні дають гроші, інші — продукти, речі... Тим часом хотілося б, аби й держава їх підтримувала і якимсь чином теж стимулювала їхню благодійну діяльність у суспільстві.

Газета постійно пише і надалі розповідатиме про наших волонтерів. Бо вони теж утверджують дух української нації, їхній приклад надихає інших. Вони наближають нашу Перемогу. А в День благодійництва хочеться нагадати відомі слова зі Святого Письма: блаженніше давати, ніж приймати. Тож нехай кожен із нас унесе свою лепту в добру справу.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
У рамках візиту до Австралії
Читати
Байден застерігає
Читати
Тримати гривню
Читати
Реваншисти готуються до стрибка
Читати
Довга дорога до волі
Читати
Нафти!
Читати
Ліквідація одних, приватизація інших
Читати
Хто мріяв про такі зміни?
Читати
Багатий, бо не платить
Читати
Облік і контроль
Читати
Кіновечір пам’яті майстра
Читати


— Тільки розмахнувся, щоб ударити по корупції, і — вкляк. І не рухається! Допоможіть!

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове