Четвер, 31 липня 2014 року № 83 (19130)

• Спорт

Молодь на висоті

Микола МОТОРНИЙ.

Тхеквондо. Учениця Київської ЗОШ №253 Вікторія Собко, яка представляє Центр спортивного виховання «Київ-клон», здобула золоту медаль на першому чемпіонаті світу з тхеквондо ВТФ серед кадетів, що відбувся в Баку (Азербайджан). У ваговій категорії до 33 кілограмів вихованка тренера Валерія Брунса провела п’ять важких поєдинків і всі виграла. На шляху до вирішального двобою Вікторія залишила позаду спортсменок зі США — 17:0, з Ізраїлю — 12:3, Єгипту — 5:2 та Росії — 13:0. У фіналі Собко здобула переконливу перемогу над Шарлотою Чао (Франція) з рахунком 7:0. Голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Михайло Мельник щиросердно привітав юну спортсменку та її тренера із вдалими виступами на світовій першості і побажав нових успішних стартів на міжнародній арені.

Легка атлетика. Другокурсниця Дніпропетровського державного інституту фізичної культури Олена Шамотіна стала чемпіонкою світу з легкої атлетики серед юніорок. Вона здобула перемогу в секторі для метання молота на турнірі, який фінішував у американському місті Юджин.

Вже в першій спробі підопічна заслуженого тренера України Володимира Воловика відправила снаряд на недосяжні для суперниць 65 метрів 44 сантиметри, а згодом лише зміцнила свою перевагу — 66 метрів 05 сантиметрів. «Срібло» в угорки Реки Дьюрац (64,68 м), «бронзу» виграла гречанка Іліана Коросідоу (63,67 м). Шамотіна стала першою в історії України спортсменкою, яка виграла медаль юніорського чемпіонату світу з метання молота. І відразу «золото». До цього перемагали тільки хлопці — Вадим Колесник (1988), Андрій Дебелий (1990) та Вадим Грабовий (1992). Ігор Тугай 1994 року приніс уже незалежній Україні «срібло». Нагадаємо, що свою спортивну кар’єру Олена розпочинала в Нікопольській середній школі №22.

Кікбоксинг. Перший чемпіонат світу серед студентів із кікбоксингу відбувся в Уфі (Російська Федерація), де за нагороди змагалося 164 спортсмени з 14 країн. Україну представляв майстер спорту міжнародного класу з кікбоксингу, студент Сумського національного аграрного університету Віталій Салига (тренер — Микола Коренєв). У півфіналі та фіналі (розділ лоу-кік) його суперниками були кікбоксери з Росії. Український студент здобув переконливі перемоги над ними і став чемпіоном світу у ваговій категорії 71 кілограм.

Дзюдо. У Вроцлаві (Польща) відбувся Кубок Європи з дзюдо серед молоді віком до 21 року. У ваговій категорії понад 78 кілограмів Україну представляла вихованка Львівської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 2 Василина Кириченко (тренер — Андрій Надопта). У зазначеній ваговій категорії за перемогу змагалися вісім спортсменів з Німеччини, України, Польщі, Казахстану, Японії та Канади. У першій сутичці Василина перемогла Ружу Духтурбаєву з Казахстану. У другому поєдинку українка поступилася Мішель Гошін із Німеччини, яка в підсумку стала переможницею турніру. В боротьбі за третє місце Василина Кириченко здолала Анну Залечну з Польщі і здобула бронзову медаль.