Архів
Вівторок,
17 червня 2014 року

№ 65 (19112)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька
  • За рубежем
З небес на землю

БОЛІВІЯ запропонувала Росії стати учасником G77.

Докладніше...
Військовополонених знищують

ІРАК. Сунітські бойовики заявили про страту 1700 військових.

Докладніше...
Війна на продовольчому фронті

РОСІЯ заборонила постачання картоплі з України.

Докладніше...
Готуються до санкцій

НІМЕЧЧИНА готова згорнути свій бізнес у Росії.

Докладніше...
Допоможуть, чим зможуть

НАТО готує пакет військової допомоги Україні, ООН — програму допомоги переселенцям.

Докладніше...
Донецьк без консульства

ПОЛЬЩА через події на Сході України тимчасово припиняє роботу генерального консульства в Донецьку.

Докладніше...
Як у себе вдома

ЕСТОНІЯ. Російська авіація незаконно перетинала кордон країни.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Актуально

Починаймо з себе

Підготувала
Олена КОЩЕНКО.

Гасло передвиборної кампанії Петра Порошенка «Жити по-новому» вилилося в однойменний всеукраїнський патріотичний рух. Ідея така: «Хочеш жити по-новому? То почни з себе, і вже тепер». Ось «10 заповідей нової України» — своєрідний орієнтир громадянської свідомості. Цей «моральний кодекс» набуває дедалі більшої популярності у співвітчизників. Отже, з чого почати?

Не давати і не брати хабарів. Кажуть, риба гниє з голови. А в нашому випадку країна «гнила» з кожного із нас. Бо це ми за звичкою носимо цукерки, коньяк та гроші лікарям, держчиновникам різного штибу тощо… Все це живить колосального павука корупції. Годі!

Не красти. Слід позбутися поганих звичок «родом із СРСР». Як-от цупити громадське майно (про чужу приватну власність навіть не йдеться). Ви обкрадаєте не когось абстрактного, а, передусім, самого себе. Бо щоразу страждає суспільний добробут.

Поважати інших. Мирне співіснування неможливе без взаємоповаги і толерантності. Тільки тоді, коли ми навчимося поважати інших людей, незалежно від їхньої національності, віросповідання, від того, яку музику вони слухають або яких політиків підтримують, зможе початися справді мирне життя. Просто прийміть за аксіому те, що хтось не такий, як ви, — і стане набагато легше жити, повірте.

Допомагати. Вбивайте в собі вірус байдужості. Не оминайте людину, нехай і цілковитого нехлюя з вигляду, яка втрапила в халепу на ваших очах. Допоможіть і тому, хто заблукав. Це вчинок, гідний цивілізованої людини.

Підтримувати чистоту. Чомусь дехто зі співвітчизників умикає «режим Європи», тільки коли потрапляє за кордон: припиняє смітити та порушувати правила, скажімо, дорожнього руху. Чому б не призвичаїтись тримати цей режим в «увімкненому стані» і вдома? При цьому ще й не соромитись зробити зауваження, побачивши, що хтось смітить.

Самоорганізовуватись. «Моя хата скраю» — девіз старої України. Завжди і в усьому будьте патріотом своєї сільської громади, підставляйте надійне плече для захисту спільного інтересу. Одна людина здатна зробити багато чого, а гурт самоорганізованих людей — ще більше і ще краще.

Брати відповідальність на себе. Час розширити коло відповідальності трохи далі, ніж ви звикли. Ваша відповідальність — це і чистота в рідному селі чи місті, і депутати, яких ви обираєте для захисту власних інтересів. Не бійтеся брати відповідальність за свої обіцянки та обіцянки близьких людей: це додає наснаги, сил та впевненості у діях. Це — фундамент нашого існування.

Не боятись. Страх — перепона на шляху до кращого. Небесна сотня поклала свої життя саме заради того, щоб ми могли жити у країні без страху. Щоб ми не боялись відстоювати свої права, ловити злодіїв на гарячому та вільно висловлювати власні думки.

Не чекати. Досить чекати, що держава в особі місцевих чиновників чи влади дасть вам роботу та розв’яже всі ваші проблеми. Найбільш незадоволені життям люди, це ті, котрі скиглять і чекають, що хтось зробить усе за них. Дійте! Лише від вас залежить, наскільки хорошим буде ваше життя.

Розширювати кругозір. Потрібно вийти на світло з печер власних світоглядних стереотипів. Ніколи безоглядно не вірте політикам чи ЗМІ. Мисліть критично, тільки так осягнете істину. Подорожуйте — починайте з найкращих куточків своєї області й добирайтеся в найкращі місця України, а по можливості — й світу. Читайте книжки та знайомтесь із новими людьми. Відкрийте для себе новий світ.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Ніхто не продав, ніхто не купив
Читати
Майдан хоче перевиборів парламенту
Читати
Доларів заманулося?
Читати
Харків тринькає бюджет на... росіян
Читати
Великий почин
Читати
На радість самогонникам
Читати
Заспокоїв...
Читати
Зателефонувати безплатно
Читати
Вітчизняних нема
Читати

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове