Архів
П’ятниця,
16 травня 2014 року

№ 53 (19100)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця
  • За рубежем
Криваве вугілля

ТУРЕЧЧИНА. Число жертв аварії на шахті в містечку Сома, що в провінції Маніса, зросло до 282 осіб.

Докладніше...
З надією на краще

МОЛДОВА і ГРУЗІЯ підпишуть угоду про асоціацію з ЄС 27 червня.

Докладніше...
Дипломатичний глухий кут

СИРІЯ. Перемовини стосовно урегулювання сирійського конфлікту залишаються без міжнародного посередника.

Докладніше...
Було ваше — стало наше

ІРАН. У Тегерані оголошено про завершення успішних випробувань нового безпілотного літального апарата.

Докладніше...
На ринку праці пожвавлення

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. У першому кварталі цьогоріч тут зафіксовано найнижчий за останні п’ять років рівень безробіття.

Докладніше...
Невже легендарна «Санта-Марія»?

ГАЇТІ. Виявлені біля берегів країни уламки старовинного судна можуть належати «Санта-Марії» Христофора Колумба.

Докладніше...
У вогні

США. Південь штату Каліфорнія охоплений масштабними лісовими пожежами.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Освіта

За європейськими стандартами

Олександр НЕБОГАТОВ,

кор. «Сільських вістей».

Одеська область.

У міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2014», що відбулася в Києві, взяли участь близько тисячі закладів, установ і підприємств галузі. Область на ній представило Березівське вище професійне училище, яке є структурним підрозділом Одеського національного політехнічного університету. Педколектив училища став володарем Гран-прі «Лідер професійно-технічної освіти України».

ЦЯ ВИСОКА відзнака передовсім — за створення навчального закладу сучасного типу, де нині навчаються діти з десяти областей України. Успіху передував тернистий шлях, на який училище стало 12 років тому. Педагогічний колектив на чолі з директором Валентиною Шевченко загорівся тоді ідеєю готувати фахівців рівня кваліфікації за європейськими стандартами. Та все це далося не так просто…

Маючи досвід роботи в міжнародному проекті «Реформування профтехосвіти в Україні», училище налагодило прямі зв’язки зі спорідненими навчальними закладами та недержавними інституціями Німеччини і Австрії. В рамках таких програм із Європи до училища з майстер-класами стали приїжджати провідні спеціалісти, які мають фаховий і педагогічний досвід роботи міжнародного рівня. Своєю чергою діти із Березівки та їхні викладачі почали відвідувати за кордоном практикуми, де водночас призвичаювались до тамтешніх умов праці і життя.

Практика міжнародної освітньої співпраці училища розвивається. Кілька тижнів тому із майстер-класом тут, наприклад, побував володар семи золотих та срібних медалей міжнародних фахових конкурсів викладач Віденського гастрономічного коледжу, екс-президент Спілки кухарів Австрії Гаральд Фаргель. І відзначив високий рівень підготовки майбутніх фахівців у цьому степовому райцентрі.

Водночас учнів училища сьогодні активно залучають до роботи українсько-польського та українсько-іспанського центрів, що діють при Одеському політехнічному університеті. Тут майбутні фахівці вдосконалюють не лише фахову майстерність, а й поглиблюють мовні знання, що дає змогу в майбутньому працевлаштовуватися на ринку праці Європи.

В училищі модернізовано навчально-виробничу базу. Діють, наприклад, швейні майстерні. Політехнічний університет Одеси надав березівцям аудиторії для навчально-виробничої діяльності із перукарської справи та харчових технологій. До речі, пишні короваї, випечені в училищі, на столичній виставці можна було не лише побачити, а й скуштувати.

Широкої слави зажив учнівсько-педагогічний «Театр мод», учасники якого популяризують виготовлені власноруч колекції одягу. Три останні колекції показували у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза». Вони особливо сподобалися відвідувачам виставки, серед яких був і народний артист України Григорій Чапкіс: «Сам би виступав у таких костюмах!»

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Буде дивізія шахтарів?
Читати
Стати в стрій!
Читати
Рівняння на прапор
Читати
Шукають винного
Читати
Вікно в Європу
Читати
Активізувалися рейдери
Читати
Перегризлися...
Читати
Хоч щось подешевшає
Читати
Наші у Каннах
Читати


Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове