Архів
П’ятниця,
18 квітня 2014 року

№ 44 (19091)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця
  • За рубежем
І муха не пролетить

ЄС. НАТО посилює присутність у Східній Європі.

Докладніше...
Щоб не прийшли захищати

БІЛОРУСЬ. Телебачення кинулося популяризувати рідну мову.

Докладніше...
«Південний потік» усихає

БОЛГАРІЯ. Розпочали демонтаж труби «Південного потоку».

Докладніше...
Вибори, вибори

АЛЖИР. Країна обирає президента.

Докладніше...
Хочеш кататись

НІМЕЧЧИНА. Іноземних водіїв зобов’яжуть платити податок за проїзд німецькими дорогами.

Докладніше...
Перевірте паспорт

ТУРЕЧЧИНА. Країна посилила вимоги до строків чинності закордонних паспортів туристів.

Докладніше...
Трагедія на воді

ПІВДЕННА КОРЕЯ. Біля південно-західного узбережжя країни затонув пором із пасажирами.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Освіта

Пристрасті навколо шкільного атестата

Олена КОЩЕНКО.

Нещодавно Міністерство освіти ініціювало зміни до Умов прийому у вищі навчальні заклади. Передовсім ідеться про нарахування середнього бала шкільного атестата. Його вага у сумарних балах мала істотно «полегшати». Цю новину було сприйнято неоднозначно…

ВІДОМО, останніми роками під час вступу абітурієнта до вишу, крім балів із профільних предметів ЗНО, до уваги брався ще й середній бал шкільного атестата, котрий теж обчислювався за 200-бальною шкалою. Часом його значення при зарахуванні було вирішальним. Бо, траплялось, абітурієнт із високобальним атестатом, але із слабенькими цифрами в сертифікаті ЗНО, що засвідчують його посередні знання з профільних предметів, міг «обскакати» конкурента, який, хоч і не мав атестата відмінника, зате відмінно склав ЗНО.

Як таке може бути, знають, певно, всі, та не всі про це вголос говорять: подекуди випускники просто купують в учителів кращі оцінки в атестаті. Точніше, не учні, а їхні люблячі батьки, часом готові на все, аби тільки прокласти дорогу до омріяного вишу своєму чадові. З педагогами в школі «домовляються», заплативши «за розуміння». А ті заради такого діла, бува, навіть переписують заново класні журнали.

Ця корупційна схема в наших школах розцвіла пишним цвітом після того, як 2010-го міністр освіти Дмитро Табачник наказав при вступі до ВНЗ враховувати шкільні оцінки і запровадив суттєві пільги для золотих медалістів. Відтоді у країні просто-таки в рази побільшало не лише відмінників і хорошистів, а й медалістів. Бо золота відзнака, нехай і липова, теж наділяє її власника привілеями при вступі…

Покласти цьому край намірився новопризначений міністр освіти Сергій Квіт, оголосивши про розробку відомством нових умов вступу до вишів:

— Школярі, які чесно здобувають знання, мають бути захищені від корупції. Бал атестата створював для неї умови, тому його вагу буде зменшено з 200 до 12.

За його словами, вирішальним при вступі все ж має бути рівень знань із профільних предметів, засвідчений у сертифікатах ЗНО…

Однак цю нібито прогресивну новину сприйнято далеко не однозначно. І передовсім — у середовищі шкільних учителів. (Про хабарників, які заплямували репутацію шкільного вчителя в суспільстві, наразі не йдеться. Більшість наших педагогів все-таки щиро вболіває за поліпшення шкільної освіти і прагне дати хороші знання учням). Їхній аргумент: не можна так нівелювати роль шкільного атестата, оскільки в учнів зникне мотивація до системного навчання. Важко з цим не погодитися, тож і цю думку не міг не врахувати міністр освіти. Днями під час експертного обговорення змін умов вступу до вищих навчальних закладів у 2014 році, що відбулося в Урядовому контактному центрі, підкориговано позицію відомства у цьому делікатному питанні.

— Спершу ми оголосили, що зменшимо вагу атестата до 12 балів, — сказав міністр. — Але дискусія триває. Є пропозиція від освітян при вступі до ВНЗ збільшити значення документа про повну загальну середню освіту за коефіцієнтом «5» до 60 балів.

Час покаже, чи зважать у міністерстві на прохання педагогів. Зміни до Умов прийому у ВНЗ у 2014 році будуть затверджені найближчим часом. Вступна кампанія стартує 1 липня, їй передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що розпочнеться 3 червня.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Або робота, або федералізація
Читати
Вибух у тилу ворога. Соціальний
Читати
Біда навчить
Читати
Стоп-заправка
Читати
Ті, що бились, помирились
Читати
Спекулянтам пригасили апетит
Читати
Дорогам допоможе реорганізація?
Читати
Щось не те з милосердям
Читати
Пенсіонерам трохи доточать
Читати


— Будемо вмовляти? Чи зразу мисливців гукнемо?

Мал. А.Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове