Архів
Четвер,
31 жовтня 2013 року

№ 128 (19021)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:ЛистопадНаша пошта

Наша пошта

Cторінку підготували Андрій МЕЛЬНИЧУК і Валентина ЮРЧИШИНА.

Версія для друку          До списку статтей
  • Духовні скарби

«Родина» славить Україну

Павло РАЧОК.

Березнівський район

Рівненської області.

ЗІРНЕНЧАНКА Г. П. Бойчук скільки себе пам’ятає, стільки й співає. Пригадує, що вперше виступила на сцені у Моквинській середній школі, де в дуеті зі своїм дідом Прокопом Гарбарем щиро заспівала Кобзареві «Думи мої, думи мої…»

Її любов до народної пісні не випадкова. Адже у їхній багатодітній сім’ї співали батьки й діти. Тож п’ятеро рідних сестер, Валентина, Софія, Галина, Людмила та Оксана, з дитячих літ були активними учасниками шкільної, а згодом і сільської художньої самодіяльності. Дівчата співали у хорах трудових колективів, виступали на сільській і районній сценах, а за часів Союзу були членами тодішніх агіткультбригад.

Отож у піснях, веселих народних мелодіях промайнули роки. Сестри вже давно мають свої сім’ї, дорослих дітей, але, незважаючи на щоденні побутові клопоти, на зайнятість на роботі, їхні неспокійні серця сповнені незрадливою любов’ю до української народної пісні. До сімейного ансамблю долучилися і доньки Софії — Тетяна і Наталка, а також донька Галини — Олена.

Новим серйозним поштовхом у їхній творчій діяльності став минулий рік, коли «Родина» почала працювати під керівництвом досвідченого музиканта і композитора Володимира Козака. Він допомагає аматорам сцени відшліфовувати вокальну майстерність, підбирати до репертуару співочого колективу нові сучасні пісні та вже відомі народні, серед яких: «Ой заграйте мені, музиченьки мої», «Летіла зозуля», «Кину кужіль на полицю», «Ой на горі цигани стояли» та інші. Всього в репертуарі цього талановитого родинного ансамблю близько півсотні пісень. Уже традиційно сільські співачки двічі на тиждень збираються на репетицію, наполегливо удосконалюють своє вокальне мистецтво, шукають власний оригінальний стиль передачі слухачам змісту українських народних пісень і сучасної лірики.

Своїм чудовим співом «Родина» радує односельчан і жителів райцентру. Щиро аплодують глядачі, коли сімейний ансамбль натхненно виводить:

За кленовії столи

сяде вся родина,

Дужа пісня до небес

птахою полине.

Хай потішить нас вона

і всю Україну,

Бо ми — вільні, бо ми —

сильні і вічно — єдині…

Ці слова близькі і приємні кожному українцеві.

На фото автора: учасники сімейного ансамблю «Родина» Валентина Бойчук, Софія Репринцева, Тетяна Дячук, Наталія Мошкова, Галина Бойчук, Людмила Левчук та Оксана Шнайдер.

Версія для друку          До списку статтей
  • Відгукнися, товаришу!

Шукаю друга юності

ШАНОВНА газето! Маю велику надію, що саме з твоєю допомогою мені вдасться розшукати друга своєї далекої юності Павла Максимовича Дендебері, уродженця Кобеляцького району Полтавської області. Військову службу він проходив у м.Чигирині. Ми листувалися. А потім, як це часто буває, через певні життєві обставини на тривалий час перестали спілкуватися. Обоє змінили попереднє місце проживання. Тож, дорогий друже, дуже прошу — відгукнися! Моя адреса: Кубрак (у дівоцтві Стеценко) Марія Іванівна, вул. Гагаріна, 84, м. Гребінка Полтавської обл., 37400. Тел. 05359 (код) 9-11-13 (дом.), 099-753-01-20 (моб.)

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове